5 patarimai, kaip išsirinkti mobilųjį telefoną senjorams

Nors šiuo metu itin populiarūs išmanieji telefonai, senjorams reikia paprasto telefono, kuriuo naudotis būtų lengva ir patogu. Kai kurie senjorai puikiai naudojasi išmaniaisiais telefonais, tačiau jie tinka ne kiekvienam, nes ne kiekvienas senjoras yra gerai susipažinęs su technologijomis. O turint regėjimo, klausos ar motorikos apribojimų, išmaniaisiais telefonais tampa itin sunku naudotis ar net neįmanoma. Todėl mobilieji telefonai ko gero žymiai geresnis pasirinkimas. Pateiksime kelis patarimus, kaip išsirinkti mobilųjį telefoną senjorams.

  1. Paprastumas

Bėgant metams mobiliuosius telefonus papildė įvairios funkcijos, tokios kaip fotoaparatas, video įrašymas, naršymas internete ar muzikos grotuvo galimybės, tačiau, deja, jomis retai naudojasi vyresnio amžiaus žmonės. Šios papildomos funkcijos padarė mobiliuosius labai sudėtingus. Telefone gausu daug įvairių meniu, navigacijos ar kitokių mygtukų. Tačiau senjorai, kurie nesinaudojo mobiliaisiais telefonais anksčiau, nori tiesiog turėti galimybę paskambinti. Todėl renkantis mobilųjį telefoną, senjorams reikėtų atsižvelgti į meniu paprastumą, nes vyresnio amžiaus žmonėms sunku suprasti naująsias technologijas. Pavyzdžiui, kurie telefonai turi aiškius mygtukus „Taip“ ir „Ne“, arba „OK“, taip išvengiant sudėtingo meniu.

  1. Telefonai, kuriais lengva naudotis

Mobilieji telefonai, kuriais lengva naudotis tinka žmonėms, kurie turi motorinių sutrikimų arba nesusipažinę su technologijomis. Tokiems senjorams reikalingi mobilieji telefonai, kuriuos lengva pagriebti, kurie turi didelius mygtukus ir tarpus. Senjorams tinka telefonai, kurie yra be liečiamųjų ekranų ir kuriuose spaudžiami tik mygtukai. Tokie mobilieji telefonai yra apsaugoti nuo paspaudimo, kai nenaudojami. Taip pat gali būti naudojami atverčiami telefonai, kurie ypač tinka tiems, kas prastai girdi, nes jais naudojantis telefonas laikomas prie pat ausies.

Geriausiai senjorams tinka tokie telefonai, kurie turi garsinius mygtukus. Mobilieji telefonai, kurie skleidžia garsą ar vibruoja, kai spaudžiami mygtukai, leidžia nesuklysti renkant numerį bei išvengti nesusipratimų.

  1. Geras garsas

Naudojant mobilųjį telefoną labai svarbu gerai girdėti pašnekovą. Tačiau tenka pripažinti, jog mobilieji telefonai neturi tokios geros garso kokybės kaip laidiniai telefonai. Jei mobilaus telefono naudotojas prastai girdi, tai gali būti problema. Net jei ir senjorai neturi problemų su klausa, vis tiek siunčiamas signalas prie ausies yra silpnesnis naudojantis mobiliuoju telefonu, todėl svarbu užtikrinti gerą garso kokybę bei signalo gavimą jų namuose ar vietose, kuriose jie dažniausiai lankosi. Kai kurie mobilieji telefonai senjorams turi specialias ausines, kurios malšina aplinkos triukšmą.

  1. Lengva skaityti

Svarbu, kad senjorams skirti mobilieji telefonai turėtų didesnius mygtukus, ekranas turi būti ryškus, didelis bei turėtų gerą kontrastą. Rinkoje yra daugybė mobiliųjų telefonų, kurie siūlo ekranus ir klaviatūras, kuriomis naudojantis yra lengva skaityti.

  1. Išmanieji telefonai

Nors dažniausiai išmanieji telefonai laikomi netinkamais senjorams, tačiau yra tokių modelių, kurie atitinka vyresniems žmonėms keliamus reikalavimus. Tokiais išmaniaisiais telefonais yra lengviau naudotis, nes jie paprastesni ir turi paprastą meniu, rašymą garsu, pritaikomi su klausos aparatu, turi didelį ekraną ir specialų SOS mygtuką.

Taigi mobilusis telefonas gali būti puiki dovana senjorams, nes jis ne tik atlieka telefono funkciją, bet ir padeda kritiniu momentu, nes jame yra integruotas SOS mygtukas. Vyrauja nuomonės, jog senjorai lėtai įsisavina naująsias technologijas, tačiau iš tikrųjų yra kitaip, nes jie greitai išmoksta naudotis mobiliuoju telefonu. Mobilusis telefonas senjorui turi būti paprastas, juo turi būti lengva naudotis, turi turėti gerą garsą bei mygtukus, kurie būtų gerai matomi. Na, o jei norite, išsirinkti mobilųjį telefoną pigiau, apsilankykite pigu.lt.