„Kaspersky Lab“ remia pirmąją Antarktidosbienalę – meno ekspediciją žmonijos ir kultūros ateičiai tyrinėti

Eugenijus Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinisdirektoriusirvaldybospirmininkas prisijungs prie pirmą kartą vyksiančios Antarktidos bienalės – kūrybinės kelionės, subursiančios viso pasaulio menininkus, mokslininkus ir technologijų kūrėjus tyrinėti ir kurti universalią Antarktidos kultūrinę ateitį. „Kaspersky Lab“ aktyviai remia 12 dienų ekspediciją iš Argentinos į Antarktidą ir atgal. Kiekvienas ekspedicijos narys bus meno kūrimo proceso liudytojas ir dalyvis.
UNESCO globojama meno ekspedicija prasidės 2017 m. kovo 16 d. Ušuajoje – piečiausiame pasaulio mieste, – iš kurio dalyviai sulips į mokslinių tyrimų laivą „AkademikIoffe“. Sustodami įvairiose Antarkties vietose, menininkai kurs meno kūrinius, rengs pasirodymus. Mobilumas, proporcingumas erdvėje, ekologinis suderinamumas, meno ekspresija ir koncepcijos aktualumas – šių meno objektų temos. Visos ekspedicijos metu sukurtos instaliacijos bus išmontuotos, sukrautos atgal į laivą ir savo gyvenimą pratęs žymiuose pasaulio muziejuose ir meno centruose.
„Antarktida iš tikrųjų yra paskutinė laisva vieta ir ateities modelis; pagal Antarkties sutartį (1959 m.) ir su ja susijusiais tarptautiniais susitarimais ji skirta tik kūrybinei veiklai ir moksliniams tyrimams dėl visos žmonijos interesų“, – sako Aleksandras Ponomariovas (Alexander Ponomarev), projektovadovas, menininkas, jureivisirfilosofas. „Antarktida yra žemynas, kuris gali paskatinti žmones susimąstyti apie žmonijos ir kultūros ateitį, numatant galimybę sukurti naujus gyvenimo mūsų planetoje būdus.“
Tarp menininkų, prisijungiančių prie Antarktidos bienalės, yra Tomas Saraceno, Zhang Enli, Lara Favaretto, Matthew Ritchie ir Hani Rashid.
Aleksandras Ponomariovas mano, kad ši kelionė bus „revoliucija, kuri keičia vektorių“, nes tai „unikalus sociokultūrinis reiškinys“. Jis komentuoja: „Vietoj įprastų nacionalinių paviljonų mes pamatysime ledines Antarktidos žemyno platybes. Vietoj viešbučių kambarių gyvensime asketiškose kajutėse. Vietoj chaotiškų kūrybinių klajonių patirsime susiliejimą su galinga gamta ir sąmonės sprogimą per dialogą su mokslininkais, futuristai ir technologijų kūrėjais.“
Komentuodamas artėjančią kelionę į Antarktidą, Eugenijus Kaspersky sakė: „Mes ir anksčiau rėmėme Antarkties ekspedicijas, bet tai bus didžiausias mūsų projektas šiame žemyne. Manau, tai bus įspūdinga kelionė, ir aš apsisprendžiau remti šį projektą, kai pamačiau organizatorių entuziazmą. Antarktida, kaip jokia kita vieta žemėje, – tai žemynas be sienų, kuris kartu labai gražus ir trapus savo beveik negyvenama dykuma. Aš ten jau lankiausi ir manau, kad tai vieta, kuri suteikia didelį įkvėpimą kurti meną. Aš tikrai džiaugiuosi, kad dalyvausiu ekspedicijoje, nekantrauju išvysti jos metu sukurtus meno kūrinius.“

Apie „Kaspersky Lab“
„Kaspersky Lab“ – pasaulinė kibernetinio saugumo bendrovė, įkurta 1997 m. Bendrovės sukauptos žinios apie grėsmes ir saugumą nuolat paverčiamos saugumo sprendimais ir paslaugomis, siekiant apsaugoti viso pasaulio ypatingos svarbos verslo infrastruktūras, vyriausybes ir naudotojus. Didelį bendrovės saugumo portfelį sudaro pirmaujanti „Endpoint Security“ klasės apsaugos sistema ir daugybė specializuotų apsaugos sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis skaitmeninėmis grėsmėmis. Daugiau nei 400 mln. naudotojų ir 270 tūkst. verslo klientų apsaugomi „Kaspersky Lab“ technologijų.
Išsamiai sužinokite www.kaspersky.com.

Add a Comment