Ekspertas pataria, kaip sureguliuoti televizorių sporto varžybų transliacijoms

Sporto pasaulyje dabar vyksta daugybė įspūdingų renginių. Norint mėgautis kiekvienomis rungtynėmis, patartina patikrinti, ar televizorius suderintas optimaliai. Gerai sureguliuoto televizoriaus vaizdas bus aiškesnis ir ryškesnis, judesiai – sklandesni, o tai žiūrint sporto transliacijas yra itin svarbu. Kaip namų aplinkoje pasiekti geriausią vaizdo kokybę, kad sporto varžybos ekrane atrodytų taip pat įspūdingai, kaip ir esant jose, pasakoja „LG Electronics“ ekspertas Kiril Miliajev.

Kodėl būtina suderinti televizorių? Daugumoje modelių televizorių yra integruotas sporto režimas, kuris vaizdo nustatymus automatiškai pritaiko sporto transliacijoms. Tačiau, norint pasiekti tikrai optimalią transliacijų žiūrėjimo kokybę, juos galima pakoreguoti arba televizorių derinti rankiniu būdu. Suderinto televizoriaus vaizdas būna aiškesnis, ryškesnis ir tikslesnis. Žiūrint sporto transliacijas reikia specialiai pritaikytų nustatymų, kad būtų užtikrinti sklandūs judesiai ir ryškios spalvos. Nors profesionaliam derinimui reikia specialios įrangos ir žinių, daug ką galima sureguliuoti ir namuose.

Ryškumas ir kontrastas. Norėdami užtikrinti aiškų vaizdą su puikiai matomomis detalėmis, ypač dienos metu, padidinkite televizoriaus ryškumą. Dauguma televizorių leidžia reguliuoti ryškumą „Vaizdo nustatymų“ (Picture Settings) arba „Ryškumo“ (Brightness) meniu. Maksimalus ryškumas bus pasiektas išjungus energijos taupymo režimą. Perkant televizorių svarbu atkreipti dėmesį į tokias ypatybes kaip „Quantum Dot“ ir „NanoCell“ spalvų technologijas. Jos užtikrins aiškų ir ryškų vaizdą žiūrint bet kokiu kampu. Be to, OLED savaime šviečiantys pikseliai skleidžia šviesą visomis kryptimis, todėl sporto varžybas žiūrėti tampa įspūdinga iš bet kokio matymo kampo.

Spalvų derinimas. Sodresnės spalvos daro vaizdą gyvesnį ir tikroviškesnį. Sureguliuokite spalvų sodrumą, kad jos būtų ryškios ir kartu natūralios, ne pernelyg intensyvios. Daugelyje televizorių taip pat galima reguliuoti spalvų temperatūrą, nuo kurios priklauso vaizdo tonų šiltumas. Žiūrint sporto transliacijas, spalvos turėtų būti neutralios arba šaltos, kad vaizdas išliktų švarus ir ryškus.

Aštrumas ir judesių sklandumas. Per didelis aštrumas gali sukurti dirbtinių kontūrų, kurie atrodys nenatūraliai. Mažinkite aštrumą tol, kol linijos bus aiškios, bet ne pernelyg ryškios. Kadangi sporto transliacijose daug greitų judesių, daugelis televizorių siūlo judesių sklandumo funkciją, kad būtų sumažintas judesių susiliejimas. Nustatykite optimalų lygį, kad judesiai būtų sklandūs, be dirbtinumo įspūdžio.

O jeigu derinimas neveikia? Jeigu televizoriaus derinimo rezultatai jūsų netenkina, visada galima grįžti prie pradinių nustatymų. Daugumoje televizorių yra funkcija, leidžianti atkurti gamyklinius vaizdo nustatymus. Norėdami tai padaryti, atidarykite televizoriaus nustatymų meniu, raskite skyrių „Vaizdo nustatymai“ (Picture Settings) ir pasirinkite parinktį „Nustatyti iš naujo“ (Reset) arba „Gamyklinės nuostatos“ (Factory Settings). Taip visi vaizdo parametrai bus grąžinti į pradinę būseną, todėl derinti galėsite pradėti iš naujo. Ši funkcija ypač naudinga, jei atlikote keletą pakeitimų ir nebesate tikri, kurios nuostatos buvo pakoreguotos. Atkūrę nustatymus galite, vadovaudamiesi šiais patarimais, vėl bandyti jas sureguliuoti, kad pasiektumėte optimalų sporto transliacijų vaizdą.

Dar geresnė sporto varžybų žiūrėjimo patirtis. Žiūrint sporto varžybas labai svarbi ir garso kokybė. Apsvarstykite galimybę rinktis garso sistemą. Ji užtikrina sporto komentatorių kalbos aiškumą bei gyvumą, tikroviškai skambant stadiono garsams. Garso sistemos, kaip horizontalios kolonėlės („soundbar“) turi daug funkcijų ir aukštos kokybės garso technologijų, tokių kaip „Dolby Atmos“, kuri kuria erdvinį garsą, ir „AI Sound Pro“, kuri automatiškai pritaiko garso nuostatas pagal žiūrimą turinį. Aukštos kokybės vaizdas ir garsas užtikrins išties įspūdingą sporto varžybų žiūrėjimo patirtį – pasijusite dalyvaujantys renginyje.

Pranešimą paskelbė: Ramunė Milerytė, Fabula ir partneriai, UAB

Ekspertas pataria, kaip sureguliuoti televizorių sporto varžybų transliacijoms