Telefone laikote darbo duomenis? Atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus

Darbui naudoti asmeninį telefoną yra išties labai patogu. Tačiau, ar esate tikras, kad visa jame kaupiama informacija yra tinkamai apsaugota? Pasaulio kibernetinio saugumo organizacijų lyderės „IronNet Cybersecurity“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 80 proc. įmonių per metus patiria bent vieną kibernetinį įsilaužimą. Sužinokite, kokia apsauga turite pasirūpinti, jei savo išmaniajame laikote darbo duomenis.

Skirtingiems duomenims – skirtingos aplinkos

Viename telefone laikyti ir darbo, ir asmeninę informaciją nėra nieko blogo, jei pasirūpinsite  maksimalia išmaniojo apsauga. Norėdami apiplėšti dideles įmones, kibernetiniai sukčiai dažniausiai taikosi į įmonių darbuotojus. Nulaužę darbuotojo asmeninį elektroninį paštą, kuris yra prijungtas prie jokia saugumo sistema neapsaugoto darbo telefono, jie nesunkiai gali pasiekti visus reikalingus konfidencialius įmonės duomenis.

Tam, kad nesukeltumėte grėsmės nei sau, nei darbdaviui, turite pasirūpinti patikima įrenginio apsauga. Didieji technologijų gamintojai siūlo tokius sprendimus, kurie padėtų vartotojams telefonu darbo užduotis atlikti ne tik patogiai, bet ir saugiai.

Pavyzdžiui, „Samsung“ savo išmaniuosius iškart aprūpina „Knox“ sistema, kuri pasižymi aukštu saugumo lygiu ir aptikusi grėsmę iškart praneša telefono savininkui. Negana to, ši sistema turi specialią platformą, kurioje galima saugiai laikyti visus darbo duomenis.

Dėl papildomų saugumo standartų užšifruotame konteineryje darbo dokumentai, programėlės ar elektroninio pašto dėžutė vartotojui yra pasiekiami tik jo nustatytu slaptažodžiu. Net jei įtariate, kad jūsų telefonas galėjo būti pasiektas kibernetinių nusikaltėlių, sistemoje integruotas nuotolinis užraktas užkirs kelią grėsmę keliančiai prieigai prie konteineryje laikomų vartotojo konfidencialių duomenų. 

Patikimas interneto ryšys

Ar žinote, kad kibernetiniai nusikaltėliai gali lengvai pasiekti jūsų duomenis per viešą bevielį tinklą? Per jį rekomenduojama neatlikti jokių bankinių pavedimų, nes už viešo „Wi-Fi“ gali slėptis sukčiai, kurie laukia kada prisijungsite ir nežinodami patikėsite jiems visą savo bankinę informaciją.

Tačiau, net ir neatlikdami bankinių pavedimų, greičiausiai neišvengsite prisijungimo prie viešo tinklo – jo dažnai prireikia oro uostuose ar viešint užsienyje. Tad, jeigu darbui naudojate silpnai apsaugotą telefoną, net atostogaudami šiltuose kraštuose galite sukelti grėsmę už tūkstančių kilometrų likusiam verslui.

Dėl to, siekdami užkirsti kelią kibernetinėms atakoms, technologijų gamintojai diegia pažangias saugumo inovacijas. Viena jų – „Samsung“ vartotojams sukurtas išmanus „Wi-Fi“, kuris aptikęs kenkėjišką ryšį, automatiškai perjungia į saugų LTE tinklą ir apsaugo išmanųjį nuo galimų duomenų vagysčių.

Sustiprinti slaptažodžiai

Viena dažniausių priežasčių, kodėl kibernetiniams nusikaltėliams lengvai pavyksta įsilaužti į vartotojų išmaniuosius – nesudėtingas, kelioms paskyroms naudojamas vienodas slaptažodis. Dėl to ekspertai rekomenduoja darbo ir asmeninėms paskyroms naudoti skirtingus, sunkiai įveikiamus slaptažodžius.

Prisiminti jų daugybę išties nėra lengva, tačiau technologijų gamintojai rekomenduoja naudoti tapatybės valdymo funkciją, kuri leidžia po vienu užraktu saugiai laikyti visus savo slaptažodžius. Naudodami biometrinį autentifikavimą būsite tikri, kad niekas kitas negalės pasiekti nei darbo, nei asmeninių duomenų.

Pranešimą paskelbė: Mingailė Gulbinauskaitė, UAB „Publicum”